Vliv stravy na psychiku

Aktualizováno: 1. 4. 2020


"Když nejsi ochotný změnit svůj život, není ti pomoci." Hippokrates

Věděli jste, že každá potravina souvisí s konkrétní emocí? Slyšeli jste o tom, že látky v jídle obsažené ovlivňují náladu, emoce, mění strukturu mozku? Jídlo má psychoaktivní vlastnosti stejně jako léky, které se předepisují na úzkost, depresi… Závislost na jídle odráží závislost na lécích. Tvoje hmotnost je výsledkem duševního nastavení. Naše každodenní „nezvladatelné“ chutě na určité potraviny ovládají naše myšlení, vedou ke kolísání hmotnosti, čímž trpíme nejen my, ale zejména naše psychika, která hraje v této problematice hlavní roli. Stres a negativní myšlení potlačují naše sebevědomí. Naučili jsme se jíst automaticky dle svých aktuálních emocí namísto přirozených potřeb organismu. Nevyvážená strava přispívá k nárůstu civilizačních onemocnění, ať už se jedná o kardiovaskulární, nádorová, problémy s tlakem, cukrovkou a dalšími komplikacemi.


Jakmile svoje chutě ovládneš, analyzuješ příčinu toho, proč tíhneš k určitým druhům potravin, přejídání se, chutí, okamžitě se výkyvy váhy zastaví, hmotnost se upraví, začneš ovládat efektivně svůj život a starosti s ním spojené.

Nedopusť, aby jídlo ovládalo tebe a tvůj život. Uzdrav svou chuť, nauč se rozpoznat, jaké vzorce chování jsou pro tebe škodlivé, a které tě naopak posunou vpřed!


  • Termín: Dle individuální domluvy

  • Délka přednášky: cca 2,5 hodiny

  • Čas: Dle individuální domluvy

  • Místo: Dolní Lhota 216, 678 01 Blansko

  • Cena: 450 Kč. Cena zahrnuje občerstvení.

 

„Dokud se neusmíříme sami se sebou, nenalezneme klid ani

v okolním světě.“ Dalajláma


8 zobrazení0 komentářů