Sladký recept, který v jarním období nesmí chybět na žádném stole. Zamiluje si ho celá rodina.

Aktualizováno: 29. 3. 2021

Možná, že i vy se už nemůžete dočkat sluníčkového jara a těšíte se stejně jako já na vůni rozkvetlých květin. Čekají nás rovněž Velikonoce a nezapomenutelná uvolněná atmosféra plná tradic a pohody. Aby nám to všem rychleji utíkalo, připravila jsem pro vás tento lahodný, velmi jednoduchý a rychlý recept na úžasné Veselé koláčky.


Veselé koláčky

Ingredience:

celozrnná hladká mouka (špaldová…)

ovesné vločky

kefír

vejce

med

kypřicí prášek

tvaroh

barevňáčci od firmy GW (sušená brusinka, mrkev, řepa, borůvka – my použili brusinku, borůvku)

mák mletý

mandle


Postup:

Smíchejte mouku, ovesné vločky, kefír, vejce, med, kypřicí prášek. Vypracujte těsto. Pokud je řídké, přidejte mouku. Těsto rozdělte na několik částí. Vytvořte z nich kuličky či „bochánky“, které rozplácněte na tvar koláčku. Na plech dejte pečicí papír a koláčky na něj naskládejte. Uprostřed koláčků udělejte důlek, zakryjte čistou utěrkou a nechte cca 10 minut v klidu.

Nyní si připravte náplň – tvaroh, med a barevňáčky smíchejte dohromady (já použila 2 mističky – do jedné nasypala borůvku a do druhé brusinky, následně přidala med a tvaroh). Mák a med smíchejte zvlášť v mističce. Vezměte si lžičku a naplňte důlky koláčků náplní dle libosti. Můžete dozdobit mandlemi. Pečeme v předem vyhřáté troubě na cca 180°C po dobu zhruba 15 minut.

Nezapomeňte v průběhu dne dodržovat pitný režim. Vynikající je například lahodný bílý čaj.


Poznámka: Množství jednotlivých ingrediencí neuvádím záměrně, vždy záleží na věku, pohlaví, zdravotním stavu, fyzické, psychické zátěži a na dalších faktorech.

Zdroj receptu, inspiraci jsem čerpala: Mgr. Tomáš Kosačík a Ing. Lucie Kosačíková.

* Recept jsem si pozměnila dle svých výživových zvyklostí.


Pokud máte pocit, že jíte dokola pořád to stejné, nebaví vás neustále něco vážit a odměřovat, chcete vařit chutně, pestře a strávit u plotny minimum času, abyste se mohli věnovat svým zálibám, tomu, co máte rádi, připravila jsem pro celou rodinu ZA DOBROVOLNOU CENU nádherně barevný, pestrý jídelníček bez vážení.

Klikněte zde


Pokud vás zajímá o stravování více, vytvořila jsem pro vás rozšířený jídelníček bez vážení surovin s přípravou pokrmů od 1 minuty a s 10 videoprezentacemi s tématy z oblasti stravování k upevnění zdraví a zachování si optimální váhy s 50% SLEVOU buď v tištěné podobě, nebo přímo na váš e-mail.

Klikněte zde

Nebo můžete věnovat originální dárkové poukazy pro radost přímo na míru.

Klikněte zde
147 zobrazení0 komentářů