Sladké překvapení pro manžela a děti s přípravou do 10 minut

Aktualizováno: 30. 3. 2021

Možná jste se dostali někdy do stejné situace. Přijdete z vycházky a máte chuť na něco hmmmmmm, moc dobrého, sladkého. Je večer a už se vám nechce vytvářet kulinářské dílo do půlnoci. Není čas, nálada ani energie, jen ta chuť je stále a stále silnější. Přemýšlíte, co máte v zásobách na horší časy a zjišťujete, že buď nic, nebo jsou to pochutiny, které vám nepřidají ani na zdraví a ty výčitky potom, raději nemluvit. Zažeňte vtíravé myšlenky hned pryč, protože přináším recept, který je naprosto vynikající, rychlý a zvládne ho i ta nejméně šikovná hospodyňka.


Tvarohovo-povidlové, meruňkové kapsičky z listového těsta

Doba přípravy:

Cca 8-10 minut


Ingredience:

Listové těsto

Domácí povidla

Domácí meruňková marmeláda

Tvaroh


Postup:

Povidla s tvarohem rozmíchejte v mističce. Z těsta vykrájejte tvary dle libosti, naneste povidla s tvarohem nebo meruňkovou marmeládou. Po stranách těsto zamáčkněte, aby vám z toho náplň nevytekla. Dejte na plech s pečícím papírem a v předem vyhřáté troubě pečte zhruba 15 minut na cca 200°C. Nechte vychladnout. Pokud máte rádi mleté ořišky, můžete jimi hotové dobrůtky posypat, chutnají výtečně.

V průběhu dne dodržujte pitný režim. Lahodný je například čaj z lesního ovoce.


Poznámka: Množství jednotlivých ingrediencí neuvádím záměrně, vždy záleží na věku, pohlaví, zdravotním stavu, fyzické, psychické zátěži a na dalších faktorech.


Pokud máte pocit, že jíte dokola pořád to stejné, nebaví vás neustále něco vážit a odměřovat, chcete vařit chutně, pestře a strávit u plotny minimum času, abyste se mohli věnovat svým zálibám, tomu, co máte rádi, připravila jsem pro celou rodinu ZA DOBROVOLNOU CENU nádherně barevný, pestrý jídelníček bez vážení.

Klikněte zde


Pokud vás zajímá o stravování více, vytvořila jsem pro vás rozšířený jídelníček bez vážení surovin s přípravou pokrmů od 1 minuty a s 10 videoprezentacemi s tématy z oblasti stravování k upevnění zdraví a zachování si optimální váhy s 50% SLEVOU buď v tištěné podobě, nebo přímo na váš e-mail.

Klikněte zde

Nebo můžete věnovat originální dárkové poukazy pro radost přímo na míru.

Klikněte zde
57 zobrazení0 komentářů