Pro nejen workoholiky a stresaře

Čeká Vás náročný den? Musíte zvládnout spoustu povinností? Potřebujete být v dobré psychické a fyzické kondici, abyste vše v průběhu dne v pohodě zvládli a vydrželi až do konce? Mám pro Vás super recept, který zaručeně v těchto situacích pomůže.


Cizrna se doporučuje všem, kteří žijí v uspěchaném světě, trpí často stresem, depresí, únavou. Podílí se totiž na správné funkci nervové soustavy. Navíc díky vysokému obsahu bílkovin má dlouhodobý sytící efekt, což znamená, že nebudete mít brzy hlad. Tato luštěnina je ideální taktéž pro těhotné ženy, protože je bohatá na kyselinu listovou, která chrání plod před vrozenými vadami nervové soustavy. Nezastupitelnou úlohu hraje i obrovský podíl vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla.


Cizrnová pomazánka s pečivem


Doba přípravy

Cca 15 minut


Ingredience - pro 3 osoby cizrna vařená (lze použít konzervu Vapeur cizrna Bonduelle) 420g sezamové máslo 70g (i bez něho je recept dobrý) sezamový olej 24g (nezaměňovat s jiným druhem oleje, má specifickou, výraznou chuť) jarní cibulka 350g paprika bílá 230g bylinky citronová šťáva česnek pepř sůl chléb (nejlépe celozrnný) 350g


Postup přípravy Do nádoby na mixování vložte cizrnu, ze které jste slili nálev, přidejte sůl, sezamové máslo, olej a rozmačkaný česnek. Pokud je pomazánka hustá, přidejte trochu nálevu z cizrny. Vše umixujte do hladké konzistence. Na závěr přidejte podle chuti citronovou šťávu, dochuťte dle libosti bylinkami, solí, pepřem. Konzumujte s čerstvou zeleninou a pečivem.

Dodržujte hlavně pitný režim, na nervový systém je úžasný zelený čaj slazený medem, bylinkové čaje. Kávu nahraďte právě zeleným čajem, který Vás díky přítomnosti povzbuzujících látek nabudí úplně stejně, a ještě získáte obrovský přísun antioxidantů, které budou odbourávat tvorbu volných radikálů, které se při stresu tvoří. Káva vyvolává falešný pocit zvýšené koncentrace, pozornosti, ve skutečnosti se tělo dostává do stavu prohlubující se vyčerpanosti. Působení je možné přirovnat k drogám (pocity nabuzení versus chátrání, totální vyčerpání organismu). Dobrou chuť.3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše