Máslo, margaríny, sýry – kdy ohrožují vaše zdraví a jak to poznat?

Jak poznat ty správné tuky? Mnoho lidí se domnívá, že tuky jsou příčinou nadváhy, obezity, a proto je záměrně z jídelníčku vyřazují. Kde je tedy pravda?


Co to je margarín?

Margarín se dnes skládá z kvalitních rostlinných olejů, tuků a vody. Rozhodně se nejedná o náhražku másla. Výhodou je, že na rozdíl od másla či sádla neobsahuje cholesterol.

Na co se při nákupu zaměřit?

V první řadě na množství tuků a množství transmastných kyselin, které naše zdraví ohrožují a zvyšují riziko kardiovaskulárních onemocnění včetně problémů s cévami. Proto vybírejte takové výrobky, které mají množství trans mastných kyselin co nejnižší.


A co říkáte na light tuky? Jsou škodlivé nebo naopak zdraví prospěšné?

Rozdíl je v množství tuků tedy bod pro light výrobky. Někteří odborníci doporučují jak light formu, tak i plnotučné výrobky, u kterých se snažte namazat menší množství.


A co klasické máslo? Raději se mu vyhnout obloukem nebo to vůbec neřešit?

Máslo obsahuje cholesterol, nasycené mastné kyseliny, které zdraví moc neprospívají. Pokud jste však zdraví, pravidelně se hýbete, jíte pestře, vyváženě s dostatkem vitamínů a minerálních látek, není důvod se máslu vyhýbat – opět doporučuji nic nepřehánět.


Pokud si nevíte rady a pořád tápete, vyzkoušejte termizovamý sýr, obsahuje 4x méně tuku než máslo a bílkoviny, které zasytí.


Rada na závěr?

Jste-li zdraví a aktivní, tuky střídejte, protože zásadní pro upevnění zdraví je ve stravě pestrost. Pokud však trpíte zdravotními omezeními, doporučuji se živočišným tukům vyhnout a preferovat tuky rostlinné, které jsou zdraví velmi prospěšné.


Pokud vás zajímá, jak upevnit zdraví prostřednictvím stravy, získejte ještě dnes ZDARMA rozšířenou hodnotu tohoto článku a to přímo vytoužený výsledek v praxi, díky němuž se změny ve vašem životě začnou dít okamžitě od prvního dne. Začněte dnes, abyste již zítra na sobě mohli vidět svoje první výsledky se zaslouženými úspěchy - klikněte zde9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše