Jíte tuky? Pak přestaňte, jsou pro tělo nebezpečné.

Možná to znáte také. Nějakou dobu se již trápíte tím, že nemáte postavu dle svých představ – celulitida, strie, tuky navíc skoro všude, kam se podíváte. V poradně jsem se často setkávala s tím, že mnoho klientů vyřazovalo ze stravování tuky. Když jsem se zeptala proč, odpověď byla rychlá a jednoduchá. Protože jsem jeden velký tuk. Mnoho lidí žije s představou, že když mají kila navíc tedy s vysokým podílem tuku, musí ho z jídla eliminovat na minimum, protože je pro tělo nebezpečným faktorem číslo jedna. Jak to tedy je? Opravdu jsou tuky tak nebezpečné, nebo to je pouhý mýtus? A jak to máte vy? Vyřazujete ze stravy tuky, abyste získali optimální váhu? Pojďme se na to podívat společně a trochu podrobněji.


Co byste o tucích měli vědět?

Máme 2 typy tuků. Nasycené tuky (máslo, sádlo, mléko…), které tělu moc neprospívají. Zvyšují cholesterol, ucpávají tepny. Pak jsou nenasycené tuky (rostlinné, rybí, ořechy…), ty mají pro tělo velký přínos. Čistí tepny, podporují funkci nervového sytému apod.


  • Tuky jsou nezbytnou živinou

  • Jsou významný zdrojem energie

  • Tvoří buněčné membrány a obaly nervových vláken

  • Mají termoizolační funkci

  • Chrání břišní orgány

  • Zlepšují chuť

  • Podílí se na tvorbě hormonů

  • Usnadňují vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích - A, D, E, K

Více než na vyřazování tuků ze stravy se zamyslete nad množstvím konzumovaných tuků a nad kvalitou tuků. Upřednostněte rostlinné oleje, jezte pravidelně ryby, semínka, oříšky, protože hrají v těle nepostradatelnou roli a jsou pro správné fungování organismu velkým přínosem.


Získejte ještě dnes ZDARMA rozšířenou hodnotu tohoto článku a to přímo vytoužený výsledek v praxi, díky němuž se změny ve vašem životě začnou dít okamžitě od prvního dne. Začněte dnes pracovat na pevném zdraví a krásné postavě, abyste již zítra na sobě mohli vidět svoje první výsledky se zaslouženými úspěchy.

klikněte zde5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše