Chci změnu, ale nevím, jak na to. Efektivní rady, jak se snadno cítit skvěle a mít optimální váhu.

Už se Vám stalo, že jste byli nadšení pro věc, těšíte se, plánujete, jak od určitého dne bude vše jiné, lepší, úžasné a nakonec to dopadne tak, že jak rychle jste se svou vysněnou změnou začali, tak jste i rychle skončili? Možná jste zklamaní, ztrácíte důvěru v sami sebe. I vy však s našimi radami můžete získat život svých snů, kde se budete cítit skvěle a pozitivní změny se stanou hravě a s lehkostí již trvalou součástí Vašeho každodenního dne.


1. Stanovte si konkrétní cíl a ten si napište na viditelné místo. Do neviditelného cíle se jednoduše nedá trefit a Vaše snahy by skončily opět s jediným výsledkem a to zklamáním.

2. Motivujte se a neztrácejte víru v sami sebe. Tvoříte si tak předem základ Vašeho úspěchu.

3. Naučte se pravidelně relaxovat. Lidé, kteří jsou pod stresovou zátěží, dosahují úspěšných výsledků pomaleji než ti, kteří se naučili v průběhu dne pravidelně odpočívat.

4. Jednou provždy se vyhněte dietám, pokud tak neurčí Váš lékař, které vedou v konečném důsledku ke zklamání, problémům v oblasti psychiky a k projevu dalších zdravotních komplikací.

5. Přestaňte se přejídat nebo hladovět.

6. Pokud máte problém s váhou a nedaří se Vám přebytečná kila zkrotit, nebo naopak nabrat, rozeberte svou situaci s lékařem a najděte si specialistu na výživu, který Vám sestaví plán přímo na míru.

7. Jezte pestře a v pravidelných intervalech. Vybírejte vždy z kvalitních surovin.

8. Místo nakupování hotových pokrmů nebo konzumace jídel z obchodů s rychlým občerstvením si připravujte jídlo doma.

9. Množství soli omezte na minimum. Dejte pozor zejména na sůl, která se nachází v různých potravinách skrytě – buchty, sýry, konzervy, pečivo a další.

10. Dopřejte si každý den dostatek vitamínů, minerálů prostřednictvím ovoce v množství cca 200g a zeleniny v množství cca 400g. Tělu prospěšné látky působí pozitivně na očistu těla, podporují dobrou náladu včetně optimální váhy, zabraňují přejídání se.

11. Jezte vše, co obsahuje dostatek vlákniny – celozrnné výrobky, luštěniny, zelenina apod. Působí blahodárně na čistotu střev, která určují kvalitu Vašeho zdraví.

12. Dodržujte pravidelný pitný režim. Ideální je voda z kohoutku ochucená kouskem oblíbeného ovoce.

13. Vyhýbejte se nadměrné konzumaci alkoholu, kouření a jiným návykovým látkám, které tělo zanáší nečistotami a působí negativně na Vaši psychiku. Následkem bývá hmotnost navíc a neschopnost si váhu dlouhodobě udržet.

14. Pravidelně se hýbejte. Pokud nejste na pohyb zvyklí, začínejte pozvolna. Nárazový pohyb vede k přetížení a k úrazům s trvalými následky.

15. Doporučení na závěr? Mít informace je jedna věc, ale abyste se dostali co nejeefektivněji ke svému cíli, je potřeba realizovat. Nechtějte zvládnout vše hned a netrestejte se za to, že jste něco v průběhu dne nezvládli dle Vašich představ. Každý den udělejte malý krůček vpřed a za ten buďte na sebe pyšní. Je jen otázka času, kdy se první výsledky včetně nové motivace dostaví.


Pokud Vás zajímá, jak upevnit zdraví prostřednictvím stravy, získejte ještě dnes ZDARMA rozšířenou hodnotu tohoto článku a to přímo vytoužený výsledek v praxi, díky němuž se změny ve Vašem životě začnou dít okamžitě od prvního dne. Začněte dnes, abyste již zítra na sobě mohli vidět svoje první výsledky se zaslouženými úspěchy - klikněte zde
7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše