14 efektivních rad, jak na dovolené nepřibrat a užít si ji se vším všudy.

Možná to znáte také. Dovolená se blíží a vy už nyní přemýšlíte, o kolik kilogramů těžší se vrátíte domů. Jak se během svého pobytu vyhnout nástrahám v podobě místních dobrot? Jaké jídlo si připravit na cestu a výlety?

Dovolená by se pro vás měla stát časem, kdy si odpočinete a načerpáte síly na další období, proto přinášíme pár zásadních a efektivních tipů, které vám k tomu velmi snadno dopomohou. Budete se cítit skvěle, načerpáte novou energii, zvýšíte svoje sebevědomí a hlavně se zbavíte zbytečných omezení v podobě hladovění a odříkávání si toho, na co máte chuť.


1. Pokud plánujete dovolenou, výlety, nachystejte si jídlo předem. Proč? Víte přesně, co budete konzumovat a jaké kvalitní potraviny používáte. Dále zabráníte hladu a následnému přejídání se. Nakupování v průběhu cest na benzinkách, v obchodech rychlého občerstvení vede k tomu, že budete konzumovat jídla ve většině případů s nadbytečnou energií, s velkým množstvím tuku, soli, s nedostatkem vitamínů, vlákniny. Konzumujete jen prázdné kalorie bez přínosu pro vaše tělo.

Jak se vyvarovat zbytečným kilčům navíc? Mám pro vás tip na výtečnou a výživnou svačinku. Kupte si celozrnnou bagetu, potřete ji dresinkem (jogurt smíchaný s pažitkou, česnekem, oblíbeným kořením), vložte do ní kuřecí maso, které osmahněte na řepkovém oleji, přidejte oblíbenou zeleninu a je hotovo. Nebo můžete bagetu natřít kvalitním máslem, přidat kvalitní šunku, sýr, zeleninu. Po takovém jídle budete dlouho nasyceni a rozhodně vás nebudou trápit nepříjemné chutě a přebytečná kila.

2. Ochutnávejte místní speciality, ale nikdy se nepřejídejte.

3. Vyvarujte se konzumace velkého množství jídla najednou.

4. Vyhýbejte se a omezte na minimum smažené a přeslazené pokrmy, nekvalitní nápoje s vysokým podílem soli, cukru, a dalších přídatných látek, které podporují závislost k přejídání se a chutím.

5. Pokrmy co nejvíce střídejte.

6. Jezte více ovoce, zeleniny.

7. Nevynechávejte z jídla základní živiny, které jsou nezbytné pro správné fungování těla, jako jsou bílkoviny, tuky, cukry.

8. Hlídejte si příjem a výdej energie během dne.

9. Pozor na smýšlení typu – zaplatil jsem si to, tak toho musím co nejvíce sníst.

10. Hýbejte se. Vyzkoušejte nové sportovní aktivity, výletujte.

11. Dodržujte pravidelný pitný režim.

12. Využijte wellness procedury pro jejich blahodárné účinky na vaše tělo i duši.

13. Dbejte na kvalitní spánek, jinak sníte klidně až 30% jídla více.

14. Myslete pozitivně a motivujte se.


Doporučení na závěr? Středomořské pokrmy ke shazování kil přímo vybízejí a díky jejich vysokému nutričnímu přínosu a nízké energetické hodnotě se budete cítit svěží i po delším hodování. Budete překvapeni, jak konzumace většího množství ovoce, zeleniny, ryb, bude mít pozitivní vliv na vaši váhu, sebevědomí a celkovou kvalitu života.


Pokud vás zajímá, jak upevnit zdraví prostřednictvím stravy, získejte ještě dnes ZDARMA rozšířenou hodnotu tohoto článku a to přímo vytoužený výsledek v praxi, díky němuž se změny ve vašem životě začnou dít okamžitě od prvního dne. Začněte dnes, abyste již zítra na sobě mohli vidět svoje první výsledky se zaslouženými úspěchy - klikněte zde10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše